Úvod > O škole > ŠVP a TVP

Šťastné děti

Školní vzdělávací program, MŠ Vražkov, okres Litoměřice

Nový ŠVP 23.pdf

ŠVP vymezuje specifika naší MŠ, podmínky, které vstupují do výchovně vzdělávacích činností, určuje pravidla soužití dětí, naznačuje vzájemné působení učitelek, volby metod a postupů evaluačního procesu a další potřebná specifika pro naši MŠ.

„HROU POZNÁVÁME SVĚT“

Vzdělávací obsah je zahrnut v šesti základních tématech (integrovaných blocích). Z témat plánujeme podtémata, která jsou součástí třídního plánu. Pro jednotlivá podtémata vybírá učitelka klíčové kompetence, která jsou naplňována dílčími cíli. Snažíme se prací obsáhnout vždy všechny vzdělávací oblasti, tak tím i inteligence (podle Gardrena), jako je verbální, logicko-matematická, prostorová, hudební, tělesně kinestetická, interpersonální, intrapersonální a přírodní. Podtéma vycházejí i z rytmu roku, z konkrétních potřeb dětí i nepředvídatelných situací.

„Haló děti, pojďte sem,

objevíme spolu zem.